Kayseri İşitsel Rehabilitasyon Terapistleri

Mevcut konumda İşitsel Rehabilitasyon Eğitimini almış Odyologlara ve iletişim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İşitme Kayıplı Bireylerde Dil ve Konuşma Gelişimi, Koklear İmplant ve İşitme Cihazı Kullanan Bireylerde Değerlendirme ve Danışmanlık Hizmeti

İkbal Yüksel

Kayseri

Elif Öztürk

Kayseri/Melikgazi

Sena Nur Gürünlü

Kayseri/Melikgazi

BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Terapistlere iletişim bilgilerinden ulaşabilir terapi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Çalışma Alanları

Kayseri Odyoloji

İşitsel Rehabilitasyon

İşitme Sorunları Dil ve Konuşmayı etkilemektedir, ikisi bir bütün olarak düşünülmelidir. İşitsel Terapi, işitme ve konuşma anatomisine hakim ve bu alanlarda özel olarak eğitim almış Odyologlar tarafından yapılmalıdır.

İşitme Ve Denge Bozuklukları

Odyologlar; İşitme ve denge ile ilgili hastalıkların tanısında uzman hekiminin yönlendirmesiyle tanısal testlerin gerçekleştirilmesi ve rehabilitasyonu ile işitme rehabilitasyonu için kullanılacak cihazların belirlenmesi, seçimi ve programlanmasını yapar.

Tinnitus

Tinnitus, kulaklarınızda sadece sizin duyabildiğiniz çınlama, vızıldama, tıklama, tıslama ve diğer sesler olarak tarif edilmektedir. Sesin türü ve yoğunluğu kişiden kişiye değişir ve hatta farklı şekillerde de duyabilirsiniz.

Vertigo

Vestibüler rehabilitasyon, dengeyi geliştirmek ve baş dönmesi ile ilgili sorunları azaltmak için çalışan egzersiz tabanlı bir programdır. Vestibüler rehabilitasyon denge tedavisidir.

Sıkça Sorulan Sorular

*Sıkça Sorulan Sorular sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi değeri taşımaz.

İşitme Sorunları Dil ve Konuşmayı etkilemektedir, ikisi bir bütün olarak düşünülmelidir. İşitsel Terapi, işitme ve konuşma anatomisine hakim ve bu alanlarda özel olarak eğitim almış Odyologlar tarafından yapılmalıdır. İşitme Cihazı ve Koklear İmplant kullanıcıları mutlaka Odyolog tarafından eğitim almalıdır.